Akdeniz Üniversitesi

üst logo


Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

2014-2015 Yılında DGS ile Kayıt Yaptırmaya Hak Kazanan Öğrencilerimiz

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.


Tanıtım Filmi
Yüksek Çözünürlüklü İzlemek İçin Tıklayınız

Müdürün Mesajı

mehmet emin inalAkdeniz Üniversitesi gibi köklü bir üniversitenin mensubu ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Yüksekokulu’nun müdürü olarak, başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Meslek Yüksekokulumuz bünyesindeki programlarda verilen nitelikli ön lisans eğitimi ve sertifika programlarımızın temel hedefi, her büyüklükteki işletmelerin alt, orta ve üst kademelerinde istihdam edilebilecek nitelikte elemanların yetiştirilmesi ve işletmelerin bu kademelerdeki personelinin bilgilendirilmesidir.

Okulumuz, eğitim- öğretime 2007–2008 yılında Alanya İşletme Fakültesi binasında başlamıştır. Bu binada iki yıl süreyle faaliyetlerini yürüten okulumuz, 2009–2010 eğitim-öğretim yılından itibaren de, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) yaptırdığı bugünkü binasına taşınmıştır.

Binamız her türlü ihtiyaca cevap verebilecek durumda olup, yüksekokulumuzda öğrencilerimizin kullanabileceği 1 konferans salonu, 1 kantin, 1 yemekhane, 1 kütüphane, 2 adet de 40 bilgisayarlı ve internet bağlantılı bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Ayrıca Yüksekokul binamızın hemen yanında öğrencilerimizin barınabileceği 124 kişilik kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. Bu yurdun yanı sıra, Alanya içerisinde özel sektöre ait, pansiyon, apart daire vb. gibi mekanlar da öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Yüksekokulumuz, modern derslikleri, geniş sosyal yaşam alanları, yüksek donanımlı ve internete bağlı modern bilgisayar laboratuarı, sektörel deneyimleri güçlü ve akademik yeterliliği yüksek öğretim kadrosuyla rahat ve konforlu bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yüksekokulumuz, 75 kişilik 10 adet ve 65 kişilik 7 adet toplam 17 derslikle, yaklaşık 2000 öğrenciye hizmet verebilecek bir kapasiteye sahiptir.

Genç ve  dinamik kadromuzla sizlere en iyi hizmeti vereceğimizi garanti eder, başarılarınıza başarı katmayı vazife bilirim.

Prof. Dr. Mehmet Emin İNAL

Sayfa Özeti: Ana Sayfa

Sayfa Açıklaması: Altso Meslek Yüksekokulu Akdeniz Üniversitesi

Anahtar Kelimeler:

  • Altso Meslek Yüksekokul Yüksekokulu Akdeniz Üniversitesi Alanya